Bayilik Başvurusu

CAKA DERİ BAYİLİK

CAKA DERİ olarak Türkiye içinde temsilcilik verme çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. Bayilik ile ilgili olarak merak ettiklerinize cevap bulabilmek için lütfen öncelikle aşağıdaki soru-cevap metinlerini okuyunuz. Daha fazla sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CAKA DERİ markası olarak, belli bir kalite standartı ile siz değerli satıcılarımıza sürdürülebilir ürün tedariğini amaçlıyoruz. Bunun yanısıra bayilik/temsilcilik olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve hiç uygulanmayan Yeni Nesil Bayilik Sistemini siz değerli müşterilerimizin beğenisine ve hizmetine sunuyoruz. Kaliteli ürünlerin yanısıra farklı bir satış sistemi ile de ön plana çıkmak ve minimum yatırım ile maksimum verimi elde etmek istiyorsanız sizleri de aramıza bekleriz.

Sık Sorulan Sorular

Bayilik için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Bayi olmak için sadece bayi olma şartlarını yerine getirmek yeterlidir. Firma, şahıs, mağaza vs gibi bir kısıtlama yoktur. Fakat ticarî faaliyet yürütüleceği için fatura kesebilmek gereklidir.

 

Daha net cevaplar bayi görüşmeleri sırasında verilecektir. Fakat aranan genel özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • –  Bulunduğu bölgede bu işi yapabilecek kabiliyet ve yeterlilikte olmak

 • –  Marka temsil hakkı olarak belirlenen ücreti ödemek

 • –  CAKA DERİ ürünleri ile ilgili yıllık satış hedeflerini tutturabilecek finansal güce ve satış

  kabiliyetine sahip olmak 

 1. Evet. Bir satış noktasına sahip olmalısınız. CAKA DERİ size yerel satış kanalı olduğunuz için temsilcilik hakkı vereceğinden dolayı, yerel bir satış noktası değilseniz bu haktan yararlanamazsınız. Sıfırdan bir bayi açacaksanız da temsilci olabilirsiniz.

 1. Bayilik verilirken ana kriter, müşteri portföy çakışmasını önlemek ve satışı kolaylaştırmak için bayilerin birbirine yakın yerlerde olmamasını sağlamaktır. Bu bağlamda bayilik verilen mağazanın 20 km çapında yakınında başka bayilik verilmeyecektir.

 

 1. Hayır. Bulunduğunuz bölgede ikinci, üçüncü bayiliklerinizi açabilirsiniz. Fakat bu açılan satış

  yerleri bir alt bayilik olamaz. CAKA DERİ markasını temsil hakkı başkasına devredilemez. 

 

 1. CAKA DERİ markası ile halihazırda üretilen ve gelecekte bu marka ile üretilecek tüm ürünleri kapsayacaktır. 

 

 1. Hayır. Fakat tüm ürün tiplerinden numune bulundurmak zorundasınız. Mont, yelek, kemer ve Cüzdan ürün tiplerinden her birinden numuneler bulundurmanız gerekmektedir. 

 

 1. Süresizdir. Her yıl CAKA DERİ satış hedefleri ile ilgili el sıkışılan hedeflerin üstüste 2 yıl başarılamaması durumunda CAKA DERİ başka bayilik görüşmelerine başlayabilir

 

 1. Tarafların sezon başlamadan en az 1,5 ay öncesinden belirtmek kaydıyla fesih hakları vardır. Fakat marka temsil ücretinde geri ödeme söz konusu değildir

 

CAKA DERİ için sezon başlangıcı 1 Eylül ve sezon bitişi 30 Mayıs’tır. 

 

Hayır. Her türlü eticaret platformları CAKA DERİ’nin kendi iştigal alanıdır. Buralarda yerel veya global olarak herhangi bir satış gerçekletiremezsiniz. Fakat kendi mağazanıza ait sitenizde CAKA ürünleri yer alabilir. 

 

Hayır. Fakat CAKA DERİ olarak önceliğimiz, sizin bölgenizden gelen her müşteri hareketini size yönlendirmektir

 

CAKA DERİ için öncelik bayilerinin zarara uğramamasıdır. Bu sebeple CAKA DERİ hiç bir koşulda bayilerinin satış marjlarına zarar verecek herhangi bir satış aktivitesini ülke genelinde yapmayacağını her daim taahhüt etmektedir. Bayi fiyatını kendi belirler. Bayilerin kazanç politikası ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler bayilik görüşmeleri sırasında verilecektir. 

BAYİ CAKA DERİ ‘nin yaptığı tüm kampanyalara katılmak zorunda değildir Ama ön kabul olarak tüm BAYİLERİN kampanyaya katılacağı varsayılmaktadır. CAKA DERİ bayilerin kampanyalara katılımını desteklemek amacıyla her kampanya öncesinde bayilerin destek ayrıntılarını açıklayacaktır

 

Ana kriter satış adedi olmakla birlikte, müşteri memnuniyeti, şikayet adedi, mağaza görüntüsü, marka temsil şekli gibi başlıklarda bayi değerlendirmeleri yapılacaktır. Değerlendirmeler ile ilgili ayrıntılar bayi görüşmesi sırasında verilecektir. İlk yıl bayi değerlendirmeye tabi değildir. 2. Yılın sonunda değerlendirme yapılacaktır. 

Bayilik Başvurusu